Światowy Dzień Pluszowego Misia w zerówce.

     W dniu 24 listopada 2017r. wszystkie dzieci z oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach uroczyście obchodziły Światowy Dzień Pluszowego Misia. Każdy przedszkolak z uśmiechem na twarzy przekraczał próg sali, trzymając  w rączce ulubionego pluszaka.

     Na początek dzieci poznały historię powstania pluszowego misia i przedstawiły  swoich przyjaciół kolegom z grupy.

     Następnie nauczycielka odczytała wiersz ”Na misiowe urodziny”, w którym była mowa o tym, dlaczego pluszowe misie są dla nas takie ważne i przedstawiła prezentację multimedialną na temat misiowych bohaterów baśni i bajek. Milusińscy obejrzeli również bajkę ”Miś Uszatek”- klasykę dobranocek.

     Dzieci brały udział w różnego rodzaju zabawach, konkursach,  tańcach w rytm piosenki „Jadą, jadą misie”, a wszystko to robiły razem ze swoimi kochanymi przytulankami. Przedszkolaki nauczyły się także wiersz w języku ukraińskim „Bdżiłka i wedmedyk” . Po zabawach czekała na uczestników święta niespodzianka  - „małe co nieco”, czyli ciasteczka ze słodkim, zdrowym miodem. Przed degustacją dzieci w ramach promowania postaw i zachowań prozdrowotnych poznały  wartości odżywcze miodu.

     Ten dzień w przedszkolu pełen był uśmiechu oraz wspólnej zabawy, jednak najwięcej radości sprawił dzieciom sam fakt zaprezentowania swojego misia kolegom i możliwość zabawy z pluszakiem.

     Miś jest bardzo ważny dla każdego dziecka. Można go przytulić, a nawet zwierzyć mu się z sekretów. Mam nadzieję, że to wielkie misiowe święto  zostanie w naszych wspomnieniach na długi czas.

(AD)