„Ukraińcy - Ja i Ty”

     W październiku nasza szkoła rozpoczęła realizację międzynarodowego  projektu pod nazwą „Ukraińcy- Ja i Ty” we współpracy ze Lwowską Obwodową Biblioteką dla Dzieci. W pierwszych zajęciach  w formie  on-line  uczestniczyli uczniowie klasy III szkoły podstawowej. 

     Dzieci  komunikowali się  z  pracownikami biblioteki przez Skype.  Uczniowie mogli zobaczyć prowadzących, zapoznać się z nimi  i aktywnie brać udział w zajęciach. Tematem spotkania Lwów – Bartoszyce były ukraińskie bajki.

     Trzecioklasiści chętnie odgadywali zagadki   z poznanych wcześniej bajek, wypowiadali się na różne tematy, a przede wszystkim mieli możliwość komunikowania się w języku ukraińskim i sprawdzenia swoich możliwości oraz umiejętności. Była to niestandardowa lekcja  ukraińskiej literatury i  niezwykły sprawdzian dla dzieci, które, jak się okazało, z łatwością poradziły sobie ze wszystkimi zadaniami.

     Całe przedsięwzięcie prowadzone było pod merytoryczną opieką nauczycielki języka ukraińskiego Agnieszki Wnukowicz i techniczną opieką informatyka Mirosława Drozda. Przed uczniami  stoi jeszcze wiele  wyzwań, albowiem takich spotkań zaplanowanych jest jeszcze kilkanaście w ciągu całego roku szkolnego.

     Naszym zdolnym maluchom życzymy owocnej pracy w dalszej realizacji projektu. 

(AW)