Warsztaty patriotyczne

     W celu uczczenia 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości w szkole odbyły się  warsztaty, podczas których uczniowie klasy VIII szkoły podstawowej i III gimnazjum nauczyli się wykonywać z kolorowych wstążeczek bransoletki. Uczestnicy z  zainteresowaniem i dużą  sprawnością manualną wykonywali  bransoletki, które później  założyli podczas uroczystego  apelu 9 listopada 2018 r.

Czytaj więcej: Warsztaty patriotyczne

Miejski konkurs  „Kokarda Narodowa 2018”

     Z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pn. „Kokarda Narodowa 2018”, którego organizatorem był Urząd Miasta Bartoszyce.

Czytaj więcej: Miejski konkurs „Kokarda Narodowa 2018”

Drugoklasiści o Niepodległej

     Uczniowie klasy II w tygodniu poprzedzającym  100 rocznicę  odzyskania  przez Polskę Niepodległości sprecyzowali znaczenie słowa patriotyzm. Utrwalili wiadomości o symbolach narodowych. Poznali Legendę o orle białym i jej związku z nazwą pierwszej stolicy, wysłuchali opowiadania nauczyciela na temat utraty  przez Polskę niepodległości i jej odzyskania w 1918 roku.

Czytaj więcej: Drugoklasiści o Niepodległej

Bieg Niepodległości

     Nasi uczniowie w dniu 11 listopada uczcili setną rocznicę odzyskania Niepodległości startując w 17. Bartoszyckim Biegu Niepodległości. Dziesięcioro uczestników biegu z naszej szkoły otrzymało pamiątkowe medale. W biegu startowało ponad 341 osób.

Czytaj więcej: Bieg Niepodległości

„Tydzień patriotyczny w klasie trzeciej’’

     W ramach projektu edukacyjnego uczniowie klasy III pogłębiali  wiedzę na temat historii i geografii Polski, jej przeszłości. Zapoznali się z tłem historycznym pieśni „Maszerują strzelcy”, „My pierwsza brygada” oraz wyglądem mundurów i wojskowym wyposażeniem na podstawie zdjęć i ilustracji.

Czytaj więcej: „Tydzień patriotyczny w klasie trzeciej’’