W małej bartoszyckiej szkole duże osiągnięcia - mamy 5 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty w kuratoryjnych konkursach przedmiotowych

     Każdego roku uczniowie Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach aktywnie uczestniczą w wielu konkursach przedmiotowych, artystycznych oraz sportowych, osiągając znaczne sukcesy.

     Również i w tym roku szkolnym naukowe zaangażowanie nie było mniejsze. Podsumowując osiągnięcia I semestru 2016/17 roku szkolnego, ukraińscy uczniowie uczestniczyli w 28 konkursach przedmiotowych, 9 konkursach i zawodach sportowych i 12 konkursach o charakterze artystycznym o zasięgu ogólnopolskim, wojewódzkim, powiatowym, miejskim i szkolnym. Przygotowanie i uczestnictwo w konkursach pozwala rozwijać talenty, zainteresowania i pasje, a każde zwycięstwo przynosi wiele satysfakcji dla uczniów, rodziców i nauczycieli.

     Szczególny powód do dumy mają tegoroczni uczestnicy konkursów przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie, albowiem uzyskali oni 5 tytułów laureata i 8 tytułów finalisty. Jak na niewielką szkołę to wynik jest bardzo wysoki.

     W szkole podstawowej tytuł laureata w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Języka Polskiego uzyskały aż 3 uczennice: Karina Bałdyszko, Alicja Dziaduszek i Magda Batraniec. Dodatkową chlubą szkoły jest to, iż szóstoklasistka Karina Bałdyszko zajęła I miejsce w województwie (jako jedyna), uzyskując 49 pkt. na 50 pkt. możliwych do zdobycia. Wielkie gratulacje!!!

     Natomiast na poziomie gimnazjalnym tytuł finalisty z języka polskiego zdobył Piotr Lewkowicz.

     Uczniów przygotowała do konkursu nauczycielka Danuta Rohun.

     Ze swoich uczniów może być dumny również nauczyciel wiedzy o społeczeństwie Tadeusz Albin. Ukraińscy gimnazjaliści udowodnili, iż interesują ich problemy związane z funkcjonowaniem społeczeństwa polskiego oraz problemy ogólnoświatowe.

     A wynik kuratoryjnego konkursu jest niezwykle zadowalający, a mianowicie: 2 laureatów - Piotr Lewkowicz i Emilia Osmałek oraz 5 finalistów: trzecioklasiści Zuzanna Walczak, Michał Dziaduszek i Ivan Zavalishyn, a także uczennice II klasy gimnazjum: Natalia Łatanyszyn oraz Nikola Rybacka. Gratulacje!!!

     Bardzo dobrą znajomością języka rosyjskiego wykazali się również najmłodsi gimnazjaliści, których przygotowywała nauczycielka Aleksandra Łatanyszyn. Oleksandra Lukanets z klasy I gimnazjum oraz Nazariy Babik – drugoklasista uzyskali tytuł finalisty w Przedmiotowym Konkursie z Języka Rosyjskiego. Przed nimi jeszcze wiele czasu na zgłębianie wiedzy i umiejętności językowych oraz szanse na tytuł laureata w następnych konkursach. A walczyć jest o co, albowiem wszyscy laureaci są zwolnieni z odpowiednich części egzaminów gimnazjalnych. Otóż warto się uczyć.

     Serdecznie gratulacje należą sie uczniom, nauczycielom oraz rodzicom oraz życzenia spełnienia marzeń i wytrwałości w dążeniu do celów i również tych naukowych.

Lubomira Tchórz