Maluchy z ukraińskiej szkoły w górowskiej „Barce”

      10 maja 2017 roku uczniowie najmłodszych klas Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach pojechali na wycieczkę wraz z opiekunami do Stowarzyszenia „Jesteśmy razem” w Centrum Barka w Górowie Iławeckim.

     Dzieci zwiedziły pięknie wyposażone obiekty „Barki” i poznały specyfikę pracy stowarzyszenia z osobami niepełnosprawnymi. Największym zaskoczeniem okazała się rozgłośnia radiowa, telewizja i tematycznie urządzone pokoje dla pensjonariuszy.

     Zachwyt budziły różnorodne prace rękodzieła artystycznego wykonywane przez uczestników ośrodka.  Dzieci obejrzały również ciekawy film z życia osób niepełnosprawnych, korzystających z pomocy stowarzyszenia. W dalszej części programu wykonały pyszne ciasteczka i pamiątkowe serduszka, które podarują swoim mamom z okazji zbliżającego się ich święta. Na zakończenie uczniowie zostali zaproszeni na poczęstunek i smaczny grill, przy którym nie zabrakło wielu ciekawych wspólnych zabaw. Radości nie było końca, pomimo majowej śnieżycy za oknem.

     Panu Piotrowi i Annie Baczewskim bardzo dziękujemy za serdeczne przyjęcie i zorganizowanie tylu wspaniałych atrakcji i niezapomnianych wrażeń.

A.W i U.M