Finalistki Ogólnopolskiego Konkursu Fantasy „Źródła Marzeń”

Uczennice naszej szkoły 21 marca 2016 r. wzięły udział w Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasy „Źródła Marzeń” organizowanym przez Instytut Doskonalenia Nauczycieli w Katowicach. Konkurs kierowany był do uczniów szkoły podstawowej, interesujących się literaturą fantasy, i sprawdzał znajomość treści serii książek pt. „Harry Potter”.

 

W pierwszym etapie wzięło udział ponad 2 tysiące uczniów z całej Polski. Wyłoniono 40 finalistów, wśród których czołowe miejsca zajęły uczennice naszej szkoły: Karina Bałdyszko (4 wynik), Magda Batraniec i Maria Sycz (5 wynik ex aequo).

Dziewczęta wezmą udział w finale konkursu, który odbędzie się 23 kwietnia 2016 r. w Zamku Gniew (pomorskie). Część pisemna drugiego etapu przeprowadzona zostanie zgodnie z zasadami wyznaczonymi przez Śląskie Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesu podczas finału konkursu.