Trzecioklasiści aktywnie zakończyli I etap edukacji w „Zielonej szkole”.

     Uczniowie klasy trzeciej po całym roku ciężkiej pracy zasłużyli na dobry i atrakcyjny odpoczynek. Tym bardziej, że ich starania i ciężka praca przyniosła wiele sukcesów w konkursach na różnym szczeblu. Wszyscy uczniowie tej klasy bardzo chętnie uczestniczyli w konkursach przedmiotowych i artystycznych, a także reprezentowali szkołę podczas przeglądów poza granicami naszego miasta. Oto niektóre z nich:

     • Międzynarodowy Kangur Matematyczny 2017 „Maluch”-

        wyróżnienie: Julia Pakosz, Maja Pieniak, Oliwier Roszkowski,

     • Ogólnopolski Konkurs Czytelniczy „Abecadło” -

        laureat : Oliwier Roszkowski,

     • Ogólnopolski Konkurs „Zuch” -

        laureaci : Julia Pakosz, Anna Suszycka, Oliwier Roszkowski, Maja Pieniak,

     • Ogólnopolski Konkurs „Olimpusek” -

        laureat : Julia Pakosz,

     • Ogólnopolski Konkurs Plastyczny “Kreska” -

        wyróżnienie: Tristan Harhaj, Maja Pieniak,

     • VII Wojewódzki Konkurs Plastyczny „Różnorodne oblicza wiosny” -

        I miejsce: Anna Suszycka,

        wyróżnienie: Aleksandra Tacyn, Oliwier Roszkowski,

     • Powiatowy Konkurs Plastyczny “Palenie zabija, wybierz życie” -

        II miejsce: Julia Pakosz,

        wyróżnienie: Anna Suszycka.

     • Ogólnopolski Konkurs Przedmiotowy „Leon” –

        laureat: Julia Pakosz

     W ostatnim tygodniu nauki, uczniowie kl. III zostali nagrodzeni przez wychowawczynię, która wraz z rodzicami zorganizowała dwudniową wycieczkę do Ośrodka Wypoczynkowego „Gwarek” w Pięknej Górze, aby podsumować pierwszy etap edukacji.

     Oprócz aktywnego odpoczynku dzieci wzięły tam udział w zajęciach „Zielonej szkoły”. Między innymi zamieniły się w naukowców i uczestniczyły w „Laboratorium szalonego naukowca”, podczas którego eksperymentowały, poznawały świat metodą pytań i doświadczeń.

     Nie mniej wrażeń przyniosły uczniom zajęcia ruchowe „Olimpiada na wesoło” i „Młodzi spryciarze”, a także wieczorne zabawy przy muzyce.

     Uwieńczeniem pobytu było „Intelshow” - wielkie intelektualne show, podczas którego uczestnicy sprawdzili swoje umiejętności w pięciu różnych, skrupulatnie wybranych i przygotowanych teleturniejach. Nawet najbardziej leniwe szare komórki zostały rozruszane !

     Uczniowie pod opieka nauczycieli: p. A. Dąbrownej i p. L. Styrańczak odpoczęli, zintegrowali się, a podczas zabaw poszerzyli swoje wiadomości i umiejętności. Pełni wigoru i z uśmiechem na twarzy zakończyli I etap edukacji – edukację wczesnoszkolną i po pożegnaniu ze swoją panią wkroczyli w następny etap ich życia.