Najmłodsze dzieci z ukraińskiej szkoły podsumowały rok szkolny 2016/2017.

     „Minął roczek cały w przedszkolnej gromadzie, dziś nikt już nie mówi – ja w domu być wolę.”

     Tymi słowami dzieci z oddziału przedszkolnego w Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach rozpoczęły cześć artystyczną, podsumowującą rok ciężkiej ale jednocześnie i satysfakcjonującej pracy.

     Od pierwszych dni dzieci integrowały się , poznawały siebie , pracowników szkoły oraz pomieszczenia, w których uczyły się przez cały rok. Wiedzę dzieci zdobywają nie tylko poprzez naukę, ale poprzez różne formy działań edukacyjnych prowadzonych w przedszkolu.

     Maluchy brały aktywny udział w życiu szkoły , uczestniczyły we wszystkich organizowanych przez szkołę uroczystościach, wyjeżdżały na wycieczki edukacyjne, uczestniczyły w konkursach oraz wysłuchały szereg pogadanek wygłoszonych przez licznych prelegentów.

     Wielkim zainteresowaniem cieszyły się wśród najmłodszych rożnego rodzaju akcje charytatywne prowadzone w naszej szkole, które między innymi uczą jak pomagać innym, oszczędzania i dbania o otaczające środowisko.

     Programy edukacyjno - ekologiczne, profilaktyczne, które realizowane były w ciągu roku osiągnęły założone cele. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane przekazywaną im różnorodną tematyką.

     I tak minął rok pełen różnych wydarzeń , przeżyć i niespodzianek. Na zakończenie dzieci gorąco dziękowały wychowawczyni, nauczycielom, którzy z nimi pracowali oraz pani dyrektor:

„Директору нашому.
вдячні ми за доброту і ласку,
бо це вона змогла зробити
наш садочок, як казку.”

     Rodzicom dziękujemy za bardzo dobrą i miłą współpracę.
Wszystkim życzymy ciepłych i spokojnych wakacji , a dzieciom sukcesów w zdobywaniu dalszej wiedzy.

Wychowawczyni
Danuta Głuszko