Niezapomniane  spotkanie w Regionalnej Rozgłośni Radia Olsztyn

         Od trzech lat w  eterze Radia  Olsztyn  można  systematycznie słuchać audycji radiowych przygotowywanych przez uczniów Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach. Młodzi  dziennikarze dzielą  się  ciekawymi  nowinami z życia szkoły, prezentują swoją  twórczość kulturalną, osiągnięcia  dydaktyczno-wychowawcze. Szczególnie żywo reagują  na wydarzenia w Ukrainie.

 

We wrześniu  miejsce starszych kolegów gimnazjalistów (absolwentów szkoły) zajęły m.in. szóstoklasistki, które próbują swoich sił w  dziennikarstwie. Kinga, Kasia i Ołeksandra i ich młodszy kolega Nazar z niecierpliwością  oczekiwali na spotkanie w Radiu Olsztyn.

Marzenia  spełniły się  13 kwietnia 2016 r., a  warsztaty dziennikarsko-radiowe okazały się  niezwykle  interesujące. Na  zaproszenie dziennikarki Hanny Wasilewskiej początkujący  szkolni radiowcy z wielkim zainteresowaniem przyglądali się pracy w rozgłośni Polskiego Radia Olsztyn, słuchali profesjonalnych porad.  Nagrali  również ciekawą audycję w języku ukraińskim, tym razem o  sobie  i swoich pasjach, która była emitowana  15 kwietnia 2016 r. o godz. 18.10 (http://ro.com.pl/268806/01268806).

Składamy  gorące podziękowania wszystkim dziennikarzom, którzy poświęcili nam swój czas i przyjęli nas  niezwykle  ciepło. (lt)