Śpieszymy z pomocą

     Szkolny Klub Wolontariusza pracuje w nasze szkole bez wytchnienia. Zakończone zostały dwie bardzo ważne akcje charytatywne. Przez cały grudzień  wolontariusze zbierali karmę  i wszelkie potrzebne akcesoria na rzecz zwierząt bezdomnych oraz przebywających w domach tymczasowych z terenu Bartoszyc i okolic. O pomoc dla czworonogów zwróciła się  grupa wolontariuszy pod nazwą Marzenia Niechcianych Zwierząt, pod których opieką przebywa obecnie 12 psów w przechowalni oraz około 50 kotów. Nasi uczniowie okazali się być bardzo szczodrzy i ofiarowali zwierzętom potrzebne im artykuły: koce, poduszki, karmę. 

     Okres przedświąteczny poświęciliśmy na zbiórkę pieniędzy dla chorej dziewczynki z Ukrainy Sofiji. Jej choroba tak bardzo poruszyła serca wielu młodych ludzi, że do akcji przyłączył się Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych  nr 1 w Bartoszycach, tzw. „Mechaniak”.  Uczniowie ponadgimnazjalnej szkoły  nawiązali współpracę z naszymi wolontariuszami i dzięki uprzejmości nauczycielki  Iwony Pieniak zebrali środki finansowe do puszek. Akcję przeprowadzono dzięki wsparciu Powiatowego Komitetu Bartoszyckiego” Razem z Ukrainą”.

     Nasi  wolontariusze wystąpili również z inicjatywą - organizacją pomocy dla naszej chorej absolwentki Justyny, której leczenie było bardzo kosztowne. I tym razem nie pozostaliśmy obojętni. W środę 17 stycznia  dzięki hojności naszych uczniów przeprowadzona została„ Loteria życia”. 

     Jednakże nie zdążyliśmy z pomocą …

     Po zakończeniu akcji zebrane pieniądze przekażemy  rodzicom Justyny.

     Składamy serdeczne podziękowania Dyrektorowi Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Bartoszycach, pani Iwonie Pieniak, wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom obu szkól  za okazane serce. 

Wolontariusze  Szkolnego Klubu Wolontariusza