Maluchy w „Ogniku”

     W czwartek 13 grudnia bieżącego roku najmłodsi uczniowie naszej szkoły  wzięli udział w zajęciach dydaktycznych w sali edukacyjnej „Ognik” Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Bartoszycach. Po przywitaniu z panami strażakami dzieci przebrały się w stroje strażackie i założyły na głowę hełmy, co dla wielu było miłym zaskoczeniem i sprawiło wiele przyjemności. Dzieci poczuły się jak prawdziwi ratownicy.

     Strażacy, bardzo rzeczowo i obrazowo zapoznali dzieci z zagrożeniami i sposobami radzenia sobie w trudnych sytuacjach, prezentując filmy edukacyjne i przeprowadzając doświadczenia z ogniem.

     Następnie odbyły się zajęcia praktyczne. Bardzo dużym zainteresowaniem dzieci cieszył się edukacyjny aneks kuchenny, w którym dzieci wzięły udział w symulacji pożaru. Zobaczyły spalony sprzęt AGD, a także poczuły jak w realnych warunkach rozprzestrzenia się dym i jak działają czujki dymu i czadu. Nauczyły się również, że nie wolno w takiej sytuacji chować się do szafy czy pod łóżko. Trenowały także jak prawidłowo wezwać służby ratunkowe. Na pamiątkę interesujących zajęć każdy uczeń otrzymał ,,Certyfikat dzielnego małego strażaka” oraz magnes i breloczek.

     Bardzo dziękujemy  mł. kpt. Michałowi Walczakowi i ogn. Zbigniewowi Zmitrowiczowi, którzy prowadzili zajęcia, za bardzo ciekawie spędzony czas. Maluchy zapamiętają na zawsze, że z ogniem nie ma żartów!

A.D.