Międzynarodowy projekt „My Ukraińcy - Ja i Ty”

     Uczniowie klasy II naszej szkoły rozpoczęli cykl kolejnych, innowacyjnych lekcji za pośrednictwem Skype z bibliotekarzami Biblioteki dla Dzieci we Lwowie. Już drugi rok realizujemy to ciekawe przedsięwzięcie i jak widać nadal cieszy się ono ogromnym zainteresowaniem uczniów. Pierwsza lekcja - Літературнагразаказкою  Івана Малковича «Мед для мами» sprawiła uczniom wiele radości. Zaprzyjaźniona pani bibliotekarka Kateryna  Suchorebska z niesamowitym zaangażowaniem pobudziła ciekawość dzieci oraz ich aktywność i fantazję. 

     Uczniowie klasy II i IV będą brali udział w kolejnych, równie ciekawych lekcjach w trakcie całego bieżącego roku szkolnego. 

     Tego typu lekcje zachęcają uczniów do swobodnych wypowiedzi w języku ukraińskim, wzbogacają zapas  leksykalny, angażują do pracy, przełamują bariery i tremę. Ponadto dają wielowymiarowe korzyści, które przekładają się na wiedzę naszych uczniów. Są też dowodem na to, iż szkoła może dostosować oczekiwania uczniów do współczesnych możliwości technologicznych, które należy wykorzystywać jako swojego rodzaju innowacyjną  metodę nauczania języka ukraińskiej mniejszości narodowej. 

Agnieszka Wnukowicz