Realizujemy Program Ekologiczny w oddziale przedszkolnym

    Oddział przedszkolny, w ramach programu Edukacji Ekologicznej Przedszkoli oraz obchodów Dnia Ziemi, brał udział w szeregu działań promujących proekologiczny tryb życia. W związku z tym prowadzone były zajęcia o tematyce ochrony środowiska naturalnego. Wychowawczyni również zaprosiła panią Ninę Dekert, przedstawicielkę Zakładu Gospodarki Odpadami (ZGO) w Bartoszycach, która w piękny  i ciekawy sposób przeprowadziła warsztaty dla dzieci z edukacji ekologicznej.  W ramach działań związanych z ekologią dzieci wykonały piękne prace plastyczne i tym samym wzięły udział w konkursie pt. „Odpady segreguję i czystą bartoszycką ziemię kształtuję” zorganizowanym przez ZGO w Bartoszycach.

     Na podsumowanie programu nasze  przedszkolaki miały przyjemność 30 maja 2019 r. w Bartoszyckim Domu Kultury obejrzeć spektakl pt. „Czarownica Niska Emisja” oraz  wziąć udział wraz z aktorami w zabawach warsztatowych na scenie o tematyce zatruwania środowiska i segregacji odpadów. Na koniec odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego, w którym Maja Bakalarz zajęła I miejsce,  otrzymując torbę ekologiczną z pięknymi kolorowymi książkami i dyplom, a pozostałe dzieci otrzymały za udział dyplomy i narody książkowe. Gratulujemy!

    Dzieci, realizując program Edukacja Ekologiczna w Przedszkolu, były pod wielkim wrażeniem.  Zadawały szereg pytań i bardzo aktywnie uczestniczyły we wszystkich przedsięwzięciach, których celem było zdobywanie wiedzy ekologicznej, rozwijanie kreatywności, fantazji i wyobraźni plastycznej w odniesieniu do tematu segregacji odpadów i konieczność ochrony środowiska naturalnego. Dziękujemy organizatorom za dostarczenie pozytywnych emocji i niezapomnianych chwil na długi czas.

Urszula Mielnik