Drugoklasiści napisali listy do Św. Mikołaja.

     Uczniowie kl. II na lekcjach języka polskiego napisali listy do Św. Mikołaja. Następnie zaadresowali je i wybrali się do pobliskiego Urzędu Pocztowego aby je wysłać. Przy okazji przyjrzeli się pracy urzędników pocztowych i nauczyli jak wysyłać listy zwykłe i priorytetowe.

     W listach dzieci pytały o różne nurtujące je sprawy, np. ile lat ma Św. Mikołaj, dlaczego w ubiegłym roku dostały rózgę, a także jakie słodycze najbardziej lubi. Nie zapomniały również o zapisaniu swoich próśb i marzeń związanych z tegorocznymi prezentami. Od tamtej pory nie pozostało nic innego jak oczekiwanie na Wigilię i prezenty pod choinką.

     Podczas niecierpliwego oczekiwania, uczniów spotkała miła niespodzianka -  Mikołaj odpisał na dziecięce listy. Większość uczniów przyniosła je do szkoły, aby pochwalić się kolegom. Inni czekają jeszcze i codziennie zaglądają do skrzynki. Dzieci są bardzo zaskoczone, a jednocześnie zadowolone i pewne, że w tym roku Mikołaj o nich nie zapomni. 

     Życzymy wszystkim zdrowych i wesołych świąt Bożego Narodzenia, szczęśliwego nowego roku oraz wymarzonych prezentów pod choinką.