Gratulujemy osiągnięć egzaminacyjnych w 2020 r.

     Pomimo epidemii Covid-19 oraz  ciągłej niepewności podczas  3-mięsięcznego zdalnego  nauczania nasi ósmoklasiści nie  zawiedli.  Ich osiągnięcia podczas egzaminów są niezwykle satysfakcjonujące.

     Dzięki dużej odpowiedzialności uczniów, nauczycieli i wsparciu rodziców możemy mówić o wielkim sukcesie.  Nasi uczniowie okazali się najlepsi nie tylko w mieście, ale też  w powiecie. Jako jedyni zdobyli  dwie siódemki z egzaminu z języka polskiego i matematyki (7 stanin – poziom wysoki).  W Bartoszycach spośród wszystkich szkół  tylko nasza szkoła osiągnęła 7 stanin z tych dwóch przedmiotów.

     W powiecie  byliśmy jedyną szkołą na 23 szkoły podstawowe, która najlepiej napisała egzamin z języka polskiego (tak dla przypomnienia – jesteśmy szkołą z ukraińskim językiem nauczania). Z matematyki  znaleźliśmy się wśród najlepszej czwórki.

     Egzamin  na szóstkę zdali również  młode nauczycielki, które po raz pierwszy przygotowywały uczniów do egzaminu zewnętrznego, i jeszcze  w tak trudnym czasie, a mianowicie p. Oksana Koryśko – polonistka  i p. Lidia Styrańczak – nauczycielka  matematyki.

     Powodem do dumy są również wyniki z języków obcych. Uczniowie osiągnęli z języka angielskiego średni wynik 63 % (o 10% lepszy od średniego wyniku w mieście, o 13 % - lepszy jak w województwie i o 15 % lepszy jak w powiecie), zaś z języka rosyjskiego – średni wynik 70 % (o 15 % lepszy jak w województwie i o 12 % - jak w kraju). Kompetencje językowe  uczniowie zdobywali pod opieką nauczycielek Natalii Kulish i Aleksandry Łatanyszyn.

     Gratulujemy ósmoklasistom, nauczycielom i rodzicom pięknych osiągnięć egzaminacyjnych w 2020 r.

 

Poniżej prezentujemy wyniki naszej szkoły na tle miasta, powiatu, województwa i kraju.

 

Pobierz: wyniki egzaminu ósmoklasisty