Drugoklasiści  odwiedzili „ Krainię Murlandii”

     Uczniowie klasy II po 3-miesięcznej przerwie wzięli udział  w kolejnej lekcji  w ramach innowacji  pedagogicznej „Język ukraiński on-line z Ukrainą”.  Tym razem przenieśli się  na wschód  Ukrainy do  Nowopskowskiej Biblioteki dla Dzieci. 

     Tematem zajęć był program rozrywkowo-poznawczy  „W krainie Murlandii” z okazji „Światowego Dnia Kota” przypadającego  17 lutego. Dzieci z wielkim entuzjazmem opowiadały o swoich domowych zwierzątkach:  kotach, chomikach i psach, jak się nimi opiekują, jak dbają o ich higienę, zdrowie.

     Następnie uczniowie prezentowali własne prace plastyczne z kotami, które mają w domu lub kota, jako bohatera z ulubionej bajki.  Z dociekliwością słuchali różnych ciekawych informacji o kotach  i ich roli nawet w dawnych odległych czasach.

     Kulminacyjnym przeżyciem była dla dzieci wielka wspaniała wyprawa w daleką podróż z kotami do krainy Murlandii. W tej podróży poznawały nazwy rasy kotów, ich usposobienia, zachowania w różnych sytuacjach i inne nieznane dzieciom dotąd ciekawostki.

     Uczniowie klasy II na koniec lekcji on-line pięknie od serca gromkimi oklaskami podziękowali pani bibliotekarce prowadzącej zajęcia. 

Lena Mielnik