Akcja czytelnicza pn. „Czytamy z sercem”

     W środę 20 października 2021 r. w bibliotece szkolnej Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Zaproszono nas do udziału w akcji czytelniczej pn. „Czytamy z sercem”, połączonej z Ogólnopolskim Dniem Głośnego Czytania.

     W spotkaniu wzięli udział: uczniowie naszej klasy, tj. ósmej, z wychowawczynią Panią Danutą Rohun, klasa druga technikum hotelarskiego i klasa druga technikum pojazdów samochodowych z wychowawczynią Panią Anną Nowoszyńską-Ejlak, Pani dyrektor ZSP nr1 - Monika Bogdanowicz oraz Pani Grażyna Komorkiewicz - pielęgniarka szkolna w ZSP nr 1 w Bartoszycach.

    Młodzież z naszej szkoły i z technikum zaprezentowała swoim koleżankom i kolegom scenki dotyczące budowy, funkcjonowania serca, a także wysłuchaliśmy fragmentu książki "Krew" Wojciecha Grajkowskiego. Pani Nowoszyńska-Ejlak bardzo ciekawie opowiedziała o sercu, o jego pracy i odpoczynku. Pani Pielęgniarka wygłosiła pogadankę na temat ciśnienia tętniczego, a także pokazała aparaty do mierzenia ciśnienia.

     Wszyscy chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie, żeby sprawdzić, czy jest prawidłowe.
     Dziękujemy Pani Iwonie Pieniak z biblioteki ZSP nr 1 w Bartoszycach za zaproszenie na spotkanie.

Maja Pieniak,
uczennica klasy VIII