SZANOWNI PAŃSTWO! DRODZY PRZYJACIELE!

     Zwracamy się z prośbą o przekazanie 1 % podatku za 2021 r., który przeznaczymy na działalność związaną ze wsparciem procesu dydaktyczno-wychowawczego i dalszym rozwojem naszej szkoły.

     Nasi uczniowie pod opieką nauczycieli aktywnie uczestniczą w wielu projektach edukacyjnych i przedsięwzięciach, w których pogłębiają wiedzę o Polsce i ojczyźnie swoich przodków - Ukrainie, poznają rówieśników z Polski i Ukrainy, doskonalą umiejętności posługiwania się w języku ukraińskim, a także prezentują swój bogaty dorobek artystyczny podczas kulturalnych przedsięwzięć, wzbogacając wielokulturowość Warmii i Mazur oraz promując Bartoszyce jako Miasto trzech kultur w całej Polsce.

Składając w Urzędzie Skarbowym PIT, w pozycji dotyczącej przekazania 1 % , należy wpisać:

Stowarzyszenie „Kałyna” KRS: 0000208516

     Jednocześnie składamy gorące podziękowania wszystkim Darczyńcom, którzy w 2021 r. przekazali swój 1 % na rzecz działalności naszej szkoły.

Wdzięczni uczniowie, nauczyciele, rodzice i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach oraz Zarząd Stowarzyszenia „Kałyna”