Uroczyste ślubowanie klasy pierwszej


     28 października br. w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania i pasowania uczniów klasy I. Po uroczystym rozpoczęciu apelu wychowawczyni Anna Dąbrowna przywitała wszystkich obecnych i serdecznie zaprosiła siedmiu wspaniałych uczniów kl. I, wygłaszając kilka zdań o każdym z nich.
     Ślubowanie, to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu każdego ucznia, dlatego uroczystość miała bardzo podniosły, a zarazem radosny charakter. Pierwszoklasiści przygotowywali się do niego długo i wytrwale. To emocjonujące wydarzenie jest piękną i niezapomnianą szkolną tradycją, kultywowaną od lat.

Pierwszaki zgodnym chórem złożyli uroczystą przysięgę na sztandar szkoły, a aktu pasowania symbolicznym ołówkiem dokonała dyrektor szkoły Lubomira Tchórz, przyjmując pierwszoklasistów do grona szkolnej społeczności.
     Pani dyrektor złożyła uczniom życzenia wielu sukcesów w nauce i wręczyła legitymacje szkolne. Na znak przynależności do społeczności szkolnej każdy pierwszoklasista złożył odcisk palca w pięknie ozdobionej kronice szkoły. Potem uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy, książeczki edukacyjne, a także książeczki w ramach projektu „Mała książka, wielki człowiek”.
Następnym punktem uroczystości było wystąpienie rodziców uczniów kl. I, którzy dumni ze swoich pociech, życzyli im sukcesów, wytrwałości w dążeniu do celu i rozwijaniu zainteresowań, wręczając słodkie rożki obfitości. Swoim młodszym kolegom prezenty wręczyli również uczniowie starszych klas i przedszkolaki.
    Tę piękną uroczystość zaszczycił swoją obecnością Burmistrz Miasta Bartoszyce Piotr Petrykowski, który swoje wystąpienie rozpoczął uczczeniem pamięci ofiar wojny w Ukrainie, w tym wiele dzieci i nauczycieli, którzy już nigdy nie zrealizują swoich marzeń. Po tym wzruszającym momencie przekazał najlepsze życzenia naszym małym bohaterom i wszystkim obecnym i już tradycyjnie wręczył dzieciom kanapniki ze zdrowymi żelkami.
      Jak co roku na uroczystości ślubowania nie zabrakło także przedstawiciela PCK. Pani Waleria Woźnicka wraz z życzeniami przekazała dzieciom legitymacje Klubu Wiewiórka, a także plecaki z przyborami szkolnymi. Serdecznie dziękujemy gościom za przybycie i wszystkie prezenty.
Po uroczystości odbyło się wspólne spotkanie integracyjne w klasie. Niewątpliwie ten dzień na długo pozostanie w pamięci pierwszoklasistów, a wspomniany po latach będzie symbolizował miłe emocje związane z pierwszą szkołą w życiu każdego z nich.
Podczas uroczystości dzieci doskonale zaprezentowały swoje zdolności recytatorskie, wokalne i taneczne. Występom towarzyszył uśmiech i dobra zabawa. Świetnie poradziły sobie z zadaniami i konkursami, które przygotowali im starsi uczniowie z kl. VIII.
Serdecznie dziękujemy Rodzicom za współpracę i pomoc w organizacji wspaniałej uroczystości.

Anna Dąbrowna