Spotkanie z teatrem


Dnia 20.12.2022r. uczniowie klas I-III oraz dzieci z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Olsztyńskiego Teatru Lalek na spektakl pt. „ Czerwony Kapturek”. Celem wycieczki było między innymi rozbudzanie zainteresowania kulturą, rozszerzenie wiedzy zakresu edukacji teatralnej oraz wyzwalanie pozytywnych uczuć i emocji. Dzieci dowiedziały się jak bezpiecznie podróżować autokarem oraz poznały zasady prawidłowego zachowania się w Teatrze.


Kiedy dotarły na miejsce, z wielką niecierpliwością czekały na rozpoczęcie spektaklu. Były zafascynowane miejscem, w którym się znajdowały. Ogromne wrażenie wywarła na nich sceneria oraz lalki. Nie mogły oderwać oczu od tego co działo się na deskach teatru. Nastrojowa muzyka i zmienne oświetlenie powodowało, że zaciekawienie widowiskiem nie malało. Uśmiechy, radosne opowieści oraz gromkie brawa po spektaklu są z pewnością dowodem na to, że wycieczkę można uznać za udaną.
Aktorzy świetnie odegrali swoje role, a piękne stroje, scenografia, humorystyczne dialogi oraz efekty świetlne i dźwiękowe sprawiły, że dzieci oglądały przedstawienie z dużym zainteresowaniem. Po spektaklu uczniowie mieli możliwość zwiedzić teatr oraz porozmawiać z pracownikami teatru.
Mirosława Paluszek