Pierwszy egzamin trzecioklasistów

   Uczennice i uczniowie naszej szkoły przystąpili 11 maja 2023 r. do pierwszego w swoim życiu egzaminu sprawdzającego wiedzę i kompetencje.
Sprawdzian rozpoczął się od ćwiczeń relaksacyjnych z przyjacielem Bratkiem, który podzielił się również radą, jak być efektywnym podczas sprawdzianu i uniknąć stresu. Następnie trzecioklasiści w skupieniu wykonywali wszystkie zadania. Sprawdzane były umiejętności słuchania ze zrozumieniem, czytania ze zrozumieniem, a także wiedza z zakresu edukacji matematycznej i przyrodniczej.


   Wśród uczniów, którzy przystąpili do sprawdzianu kompetencji są dzieci z Ukrainy, które miały mniej czasu na przygotowanie do „małego egzaminu”, ale przygotowanie pod okiem nauczycielki mgr Mirosławy Paluszek gwarantują dobre rezultaty edukacyjne.
   Szkoła od wielu lat bierze udział w Ogólnopolskim Sprawdzianie Kompetencji Trzecioklasisty. Nastrój, zasady przeprowadzania sprawdzianu i strój galowy - wyszywana koszula, świadczyły o powadze tego wydarzenia. Z niecierpliwością czekamy na wyniki.
Lubomira Tchórz