Laureaci i finaliści wojewódzkich konkursów przedmiotowych

Od kilkunastu lat nasi uczniowie aktywnie uczestniczą w konkursach przedmiotowych organizowanych przez Warmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty w Olsztynie. Z jednej strony pozwalają zmierzyć się z zagadnieniami, których nie omawia się na lekcjach, a z drugiej zwycięstwo i zdobycie tytułu laureata czy finalisty daje sporo przywilejów.
Przypomnijmy: każdy konkurs przedmiotowy rozpoczyna się od etapu szkolnego, potem najlepsi przechodzą do etapu wojewódzkiego. Jest to prestiżowy konkurs charakteryzujący się wysokim poziomem trudności, dlatego tym bardziej jesteśmy dumni z naszych uczniów i nauczycieli, którzy pomogli im się przygotować.
W tym roku szkolnym (2023/2024) nasza szkoła zdobyła 2 tytuły laureata i 3 tytuły finalisty: 1 tytuł laureata z języka polskiego i 1 tytuł laureata z języka angielskiego, 2 tytuły finalisty z geografii 1 tytuł finalisty z historii.

Laureatka z języka polskiego (nauczycielka przygotowująca mgr Danuta Rohun)
• Marina Jagoda Siekierzycka, kl. VIII
Laureatka z języka angielskiego (nauczycielka przygotowująca mgr Nataliya Kulish)
• Amelia Guz, kl. VI
Finaliści z geografii (nauczycielka przygotowująca mgr Iwona Tetkowska)
• Kyryl Saienko, kl. VIII
• Marina Jagoda Siekierzycka, kl. VIII
Finalista z historii (nauczyciel przygotowujący mgr Mirosław Drozd)
• Oliwier Bakalarz, kl. VII

Wszystkim wyróżnionym i ich nauczycielom serdecznie gratulujemy!

Laureaci są zwolnieni ze zdawania egzaminu końcowego z danego przedmiotu i mają dodatkowe punkty w ubieganiu się o przyjęcie do wymarzonej szkoły ponadpodstawowej.
Warto zmierzyć się z zadaniami konkursowymi, nie tylko mając na uwadze te dodatkowe przywileje, ale przede wszystkim, żeby sprawdzić, na ile ma się predyspozycje w wybranym kierunku, aby móc rozwijać swoje zdolności i zainteresowania w szkole średniej.
DR