Sami malujemy bombki

      Już drugi rok w naszej szkole odbywają się warsztaty malowania bombek, a najważniejszym gościem w naszych murach jest wspaniała artystka ludowa pani Bogumiła Metz.

     Nasi uczniowie aktywnie biorą udział w tego typu zajęciach. W związku z szerokim zainteresowaniem, nie tylko przez młodsze dzieci, ale również  młodzież gimnazjalną, warsztaty trwały 4 dni (23-25 i 28 listopada).

     Dzieci były oczarowane techniką malowania na szkle, różnorodnością kolorów. Starannie słuchały każdego polecenia i każdy etap malowania bombek wykonywały w wielkim skupieniu i starannością. Pani B. Metz przekazała uczniom cenną wiedzę w ciekawy i praktyczny sposób. Podczas krótkich przerw dzieci mogły również podziwiać wystawę bombek o różnej tematyce, ręcznie malowanych przez samą artystkę.

     Celem warsztatów było dalsze pogłębienie wiedzy i umiejętności na temat  technik malowania bombek o różnych motywach od bałwanków, choinek, wzorków po krajobraz przyrodniczy oraz kształtowanie wrażliwości i ekspresji plastycznej, aktywności dzieci i młodzieży, jak również dostarczenie wiedzy dotyczącej tradycji i zwyczajów związanych z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia.

     Pani dyrektor, dzieci, młodzież gimnazjalna wraz z wychowawcami z Zespołu Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach dziękują pani B. Metz za czarujące zajęcia pełne przeżyć i emocji. A każda bombka wykonana własnoręcznie i przyniesiona do domu będzie cenną pamiątką, ciepłym wspomnieniem i ozdobą świątecznego drzewka domowego.

Życzymy Wesołych Świąt!

Koordynator Lena Mielnik