Akcja charytatywna „ Święta bez taty”

     W Zespole Szkół z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach ponownie zrealizowany został projekt pn. „Podaruj czekoladę dzieciom z Ukrainy” w ramach akcji charytatywnej pod nazwą „Święta bez taty” («Свята без тата»)

     Uczniowie ukraińskiej szkoły przyłączyli się do zbiórki czekolad, chcąc utożsamić się z tragedią i pocieszyć swoich rówieśników, których ojcowie z uwagi na sytuację polityczną – wojnę na wschodzie Ukrainy, nie będą mogli spędzić Świąt Bożego Narodzenia z rodziną. Tym maleńkim gestem (zebrano 140 czekolad) chcieli sprawić  trochę  radości dzieciom z Ukrainy.

     (Dla przypomnienia, nasze dzieci w maju 2015 r. przekazały ponad 250 czekolad  dla dzieci z lwowskiego domu dziecka podczas koncertu  zespołu „Weselynka” w Cerkwi św. Piotra i Pawła we Lwowie, natomiast w listopadzie i na początku grudnia zebrali wiele produktów żywnościowych i przygotowali świąteczne paczki dla rannych żołnierzy z Ukrainy, odbywających rehabilitację w Centrum „Dobry Brat w Osieku.)

     Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom, którzy wzięli udział w naszym projekcie gorąco dziękujemy za wsparcie i hojność.

Agnieszka Wnukowicz