Czytelnicza wizyta w „Mechaniaku”

    W ramach współpracy bibliotek szkolnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach i Szkoły Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, uczniowie kl. 1 wzięli udział w ciekawych zajęciach czytelniczych.

     Rankiem 7.06.2023 r. dzieci z wychowawczynią wybrały się do sąsiadującego z naszą szkołą „Mechaniaka”. W drzwiach biblioteki spotkały uśmiechniętą i życzliwą panią Iwonę Pieniak, nauczycielkę – bibliotekarkę tamtejszej szkoły, która radośnie przywitała gości.

    Po krótkiej prezentacji i zabawach integracyjnych bibliotekarka rozpoczęła ciekawe zajęcia czytelnicze. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez panią historii Oliwki i jej pieska, odpowiadały na pytania dotyczące książeczki, wykonały przygotowane zadania, a przede wszystkim dobrze się bawiły. 

     Biblioteka w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach jest przestrzenią przyjazną dla każdego ucznia – i dużego i małego, dlatego uczniowie z „Ósemki” z zainteresowaniem zaglądali we wszystkie zakamarki czytelni i biblioteki oraz odpoczęli po ciężkiej pracy na pufach.

     Wycieczka naszych najmłodszych uczniów w bibliotece realizowana była w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy pani I. Pieniak za ciekawe spotkanie z literaturą i miłą gościnę.

A. Dąbrowna

 

O „Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025” słów kilka

    Nasza szkoła przystąpiła w roku szkolnym 2022/2023 do realizacji „Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021-2025”. Program ten jest kontynuacją programu rządowego (z lat 2016-2020), w którym również w roku 2016 uczestniczyła nasza szkoła.

   Celem programu jest tworzenie warunków dla rozwoju czytelnictwa poprzez zapewnienie środków na realizację określonych przedsięwzięć i inicjatyw.
   W ramach Priorytetu 3 Programu szkoła otrzymała wsparcie w wysokości 3000 zł na zakup książek oraz elementów wyposażenia do bibliotek dzieci oraz działania promujące czytelnictwo.

Najmłodsi uczniowie czytali wiersze Juliana Tuwima

     Uczniowie klas I-III edukacji wczesnoszkolnej wzięli udział w Szkolnym Konkursie Czytelniczym „Mistrz w czytaniu utworów Juliana Tuwima”. Odbył się on 21.11.2016 r. i poprzedzony był eliminacjami klasowymi.

Czytaj więcej: Najmłodsi czytali wiersze Juliana Tuwima

Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

     Zespół Szkół z  Ukraińskim Językiem Nauczania  jako jedyna szkoła w Bartoszycach realizuje  od  maja 2016 r.  Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa,  celem którego  jest rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Czytaj więcej: Realizujemy Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

Kubuś Puchatek i jego przyjaciele w naszej szkole.

     We wtorek 8 listopada w naszej szkole odbyło się przedstawienie teatralne oparte na adaptacji jednej z przygód Kubusia Puchatka pt „ Zawsze mów prawdę”.W rolę bohaterów wcielili się niepełnosprawni uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy funkcjonującego przy Miejskim Domu Pomocy Społecznej w Bartoszycach.

Czytaj więcej: Kubuś Puchatek i jego przyjaciele