Rodzinne spotkanie w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Bartoszycach

     22 października 2016 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Bartoszycach odbyło się niecodzienne spotkanie uczniów klasy I gimnazjum, ich rodziców i rodzeństwa ze znanym mieszkańcem naszego miasta Lechem Darskim, którego pasją życiową jest zbieranie i kolekcjonowanie minerałów. W bardzo ciekawy i przystępny sposób opowiadał  on o swojej kolekcji, którą gromadzi od około 30 lat. Prelekcja została wzbogacona prezentacją multimedialną oraz wystawą minerałów. Historia kwarcu zaintrygowała uczestników spotkania, co wywołało ciekawą dyskusję.

     Po spotkaniu z geografem i podróżnikiem poznaliśmy pracę biblioteki. Okazuje się, że biblioteka to nie tylko miejsce, gdzie można wypożyczyć lub poczytać książki, audiobooki. Organizowane są tu wystawy, wieczory poezji, spotkania z ciekawymi ludźmi, np. pisarzami, podróżnikami, którzy swoje umiejętności i pasje prezentują innym. Dzięki temu można poszerzać wiadomości, nabywać umiejętności lub odkrywać swoje hobby i ciekawie spędzać wolny czas.

     W dzisiejszym świecie, gdzie każdy żyje bardzo intensywnie, nasi rodzice znaleźli czas dla nas i wspólnie mogliśmy uczestniczyć w edukacji, integracji rodzinnej oraz poznawać pracę Miejskiej Bibliotece Publicznej. Dzień spędzony w gronie klasowym (rodzice –uczniowie - nauczyciel) przyniósł nam wiele wrażeń i emocji, zaś spotkanie z interesującymi ludźmi i ciekawą książką  pozostanie długo w pamięci.

Gimnazjaliści