Nasze przedszkolaki uczyły się jak wyrażać emocje

      23 października 2017 roku dzieci z oddziału przedszkolnego naszej szkoły uczestniczyły w warsztatach „Moje emocje są ważne i potrzebne” prowadzonych przez panią psycholog Agnieszkę Jankowską z Powiatowego Centrum Rozwoju Edukacji w Bartoszycach.

      Podczas zajęć przedszkolaki rozpoznawały i nazywały wszystkie przedstawione na obrazkach emocje. Opisywały w jakich sytuacjach towarzyszą im takie stany emocjonalne jak radość, smutek, strach, złość, zaciekawienie i zakłopotanie. Pokazywały swoje uczucia za pomocą mimiki twarzy i gestów.

      Pani  psychoterapeuta wyjaśniła dzieciom, że każdy człowiek przeżywa w życiu podobne emocje. Podkreśliła przy tym, że nie ma złych emocji, tylko niektóre są trudne,  kiedy je przeżywamy, np. smutek czy złość. 

      W drugiej części zajęć dzieci uczyły się, jak radzić sobie z emocjami w bezpieczny sposób. Podczas zajęć „rozładowywały” swoją energię, biorąc udział w zabawie „Bitwa na kulki”, które samodzielnie ulepiły z gazet. Wykonały również wesołe i smutne rękawiczki, przydatne w zabawach. Zrelaksowane i uśmiechnięte dzieci podziękowały pani Agnieszce za ciekawe zajęcia.

     Mam nadzieję, że przyswojona  wiedza i umiejętności przez długie lata będą służyć naszym milusińskim.

A. Dąbrowna