Nasze sukcesy w wojewódzkich konkursach przedmiotowych
Uczennice i uczniowie Szkoły Podstawowej nr 8 im. Łesi Ukrainki w Bartoszycach aktywnie uczestniczyli w wojewódzkich konkursach przedmiotowych, organizatorem których był Warmińsko-Mazurski Kurator Oświaty w Olsztynie.
21 marca 2019 r. na stronie Warmińsko-Mazurskiego Kuratorium Oświaty w Olsztynie zostały opublikowane listy laureatów i finalistów etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2018/2019.
Na ten moment z niecierpliwością czekali wszyscy uczestnicy konkursu, nauczyciele i rodzice. I oczywiście, radość była wielka, gdy na listach zwycięzców pojawiły się nazwiska uczniów naszej szkoły aż z 6 przedmiotów: języka polskiego, języka angielskiego, języka rosyjskiego, biologii, matematyki i wiedzy o społeczeństwie.
10 laureatów i 11 finalistów – taki wynik tegorocznej rywalizacji naukowej, to najwyższy wynik w historii szkoły, który cieszy i napawa dumą każdego, komu bliska jest szkoła z ukraińskim językiem nauczania w Bartoszycach, popularnie zwana wśród mieszkańców „Ósemką”. Takie efekty świadczą, iż uczniowie poważnie potraktowali przygotowania do konkursów pod bacznym okiem nauczycieli i spośród 18 startujących w konkursach, aż 14 uczniów i uczennic odniosło sukces, uzyskując tytuł laureata lub finalisty.
Wyniki przedstawiają się następująco:
Język polski
W konkursie uczestniczyło 8 uczniów, nauczyciel przygotowujący mgr Danuta Rohun.
Laureatki:
Alicja Dziaduszek, uczennica klasy VIII, która zdobyła najwyższy wynik w województwie, uzyskując aż 48 pkt na 50 możliwych,
Magda Batraniec, uczennica klasy VIII,
Maria Zofia Sycz, uczennica klasy VII (nauczycielki przygotowujące: mgr Danuta Rohun i mgr Oksana Koryśko),
Kinga Wojtaniewska, uczennica kl. III gimnazjum,
Julia Klaudia Łabędzka, uczennica kl. III gimnazjum.
Finalistki:
Aleksandra Gricuk, uczennica klasy VIII,
Natalia Demczur, uczennica klasy VIII.
Język angielski
W konkursie uczestniczyły 2 osoby, nauczyciel przygotowujący mgr Nataliya Kulish.
Laureat Hubert Godlewski, uczeń kl. III gimnazjum,
Finalistka Alicja Dziaduszek, uczennica klasy VIII.
Język rosyjski
W konkursie uczestniczyły 2 uczennice, nauczyciel przygotowujący mgr Aleksandra Łatanyszyn.
Laureatka Oleksandra Lukanets, uczennica kl. III gimnazjum.
Wiedza o społeczeństwie
W konkursie uczestniczyło 11 uczniów z klasy III gimnazjum, nauczyciel przygotowujący mgr Tadeusz Albin.
Laureaci:
Julia Klaudia Łabędzka,
Katarzyna Dąbrowna,
Kinga Wojtaniewska.
Finaliści:
Oleksandra Lukanets,
Łatanyszyn Małgorzata,
Łatanyszyn Marta,
Julia Gadomska,
Wojciech Doskocz.
Biologia
W konkursie uczestniczyły 3 uczennice z klasy III gimnazjum, nauczyciel przygotowujący mgr Maria Trojanowska.
Finalistki:
Oleksandra Lukanets, uczennica kl. III gimnazjum,
Julia Klaudia Łabędzka, uczennica kl. III gimnazjum.
Matematyka
W konkursie uczestniczyły 2 uczennice, nauczycielka przygotowująca mgr Iwona Tetkowska-Morszczyzna.
Finalistka Magda Batraniec, uczennica klasy VIII.
Na uwagę zasługuje fakt, iż w ostatniej klasie gimnazjum uczy się tylko 12 uczniów i wszyscy oni brali udział w konkursach z różnych przedmiotów na poziomie wojewódzkim, i aż 9 z nich uzyskało tytuł laureata lub finalisty z jednego, dwóch, a nawet trzech konkursów przedmiotowych.
Wielkie gratulacje należą się Julii Klaudii Łabędzkiej, która została 2-krotną laureatką: z języka polskiego i z wiedzy o społeczeństwie oraz finalistką z biologii; Kindze Wojtaniewskiej, która zdobyła dwa tytuły laureata: z języka polskiego i z wiedzy o społeczeństwie, zaś Oleksandra Lukanets została laureatką z języka rosyjskiego oraz finalistką z biologii i z wiedzy o społeczeństwie.
Podczas tegorocznych kwietniowych egzaminów będzie zwolnionych aż 10 uczniów z poszczególnych przedmiotów, a na certyfikacie otrzymają oni wynik 100 % z danego przedmiotu egzaminacyjnego, z którego uzyskali tytuł laureata.
Gratulujemy wszystkim uczniom i nauczycielom, i życzymy dalszych sukcesów. Gratulujemy również rodzicom i dziękujemy za wsparcie.
Lubomira Tchórz, dyrektor szkoły