„Śladami Mikołaja Kopernika”

Rok 2023 jest ogłoszony rokiem wybitnego polskiego astronoma Mikołaja Kopernika. W związku z tym najmłodsi uczniowie naszej szkoły z kl.1-3 oraz oddziału przedszkolnego zdobywały wiedzę o tej niezwykle utalentowanej postaci biorąc udział w projekcie edukacyjnym ”Śladami Mikołaja Kopernika” .


Pierwszym etapem projektu był cykl zajęć, podczas których dzieci zdobywały i gromadziły informacje na temat astronoma wyszukując je w różnych źródłach wiedzy, książkach, czasopismach, a także internecie.
Dzieci obejrzały także film edukacyjny "Mikołaj Kopernik”, po którym odbył się quiz wiedzy na temat sławnego astronoma. Następnie aktywizując swoją wyobraźnię uczniowie wykonali prace plastyczne związane z Mikołajem Kopernikiem.


Drugim etapem i jednocześnie podsumowaniem projektu edukacyjnego była wycieczka do Lidzbarka Warmińskiego, podczas której dzieci zwiedzając zamek biskupów i słuchając ciekawych opowieści przewodnika dowiedziały się z jakimi miejscami naszego regionu związany był Mikołaj Kopernik. Usłyszały również wiele ciekawostek o zamku lidzbarskim i związanym z nim polskim astronomie.
Projekt „Śladami Mikołaja Kopernika” cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci. Aktywnie i z wielkim zainteresowaniem poznawały one postać Mikołaja Kopernika i związaną z nim historię naszego regionu.

A. Dąbrowna