Czytelnicza wizyta w „Mechaniaku”

    W ramach współpracy bibliotek szkolnych Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach i Szkoły Podstawowej nr 8 z Ukraińskim Językiem Nauczania w Bartoszycach, uczniowie kl. 1 wzięli udział w ciekawych zajęciach czytelniczych.

     Rankiem 7.06.2023 r. dzieci z wychowawczynią wybrały się do sąsiadującego z naszą szkołą „Mechaniaka”. W drzwiach biblioteki spotkały uśmiechniętą i życzliwą panią Iwonę Pieniak, nauczycielkę – bibliotekarkę tamtejszej szkoły, która radośnie przywitała gości.

    Po krótkiej prezentacji i zabawach integracyjnych bibliotekarka rozpoczęła ciekawe zajęcia czytelnicze. Maluchy z zainteresowaniem wysłuchały czytanej przez panią historii Oliwki i jej pieska, odpowiadały na pytania dotyczące książeczki, wykonały przygotowane zadania, a przede wszystkim dobrze się bawiły. 

     Biblioteka w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 im. Kresowiaków w Bartoszycach jest przestrzenią przyjazną dla każdego ucznia – i dużego i małego, dlatego uczniowie z „Ósemki” z zainteresowaniem zaglądali we wszystkie zakamarki czytelni i biblioteki oraz odpoczęli po ciężkiej pracy na pufach.

     Wycieczka naszych najmłodszych uczniów w bibliotece realizowana była w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Dziękujemy pani I. Pieniak za ciekawe spotkanie z literaturą i miłą gościnę.

A. Dąbrowna