Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania to wydarzenie, którego celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci. W naszej bibliotece obchodziliśmy to święto 28 września, które stało się znakomitą okazją do zaproszenia dzieci z oddziału przedszkolnego w świat książek.

Spotkanie rozpoczęło się od zapoznania dzieci z zasadami zachowania w bibliotece oraz przedstawienie najciekawszych pozycji dla najmłodszych. Najważniejszym punktem spotkania było głośne czytanie inscenizowanej bajki pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci z uwagą i w pełnym skupieniu wysłuchały bajki przeczytanej przez bibliotekarkę, a szczególnie bardzo podobały się im pacynki, które uatrakcyjniły czytaną bajkę. Każde dziecko miało możliwość założenia ulubionej postaci - pacynki na rękę. Każdy przedszkolak wyszedł z biblioteki z uśmiechem na twarzy oraz z ilustracją z bajki, którą będzie mógł pokolorować.
W ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania uczniowie klas I-III wysłuchały fragmentów książki Waldemara Cichonia „Cukierku ty łobuzie” czytanych przez bibliotekarkę. W lektorów zamienili się również chętni uczniowie klasy trzeciej. Czytanie książki wzbudziło duże zaciekawienie u uczniów. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książki oraz ilustrację głównego bohatera książki- kotka Cukierka do pokolorowania. Mamy nadzieję, że takie akcje jak Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania zachęcą dzieci do wypożyczania książek i częstszego odwiedzania naszej biblioteki.