Przerwa na czytanie

Z przyjemnością informujemy, że 26 października 2023r w naszej szkole została zorganizowana IV Międzynarodowa edycja VIII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie „Przerwa na czytanie”. Celem tej akcji jest promocja czytelnictwa wśród uczniów. Zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała „Polska czyta dzieciom”.

Cieszymy się, że udało nam się być częścią tak wielkiego i pomysłowego wydarzenia czytelniczego. W czwartek 26 października podczas przerwy uczniowie czytali przyniesione przez siebie lub wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Uczniowie z klas II-III czytali wybrane przez siebie książki w bibliotece szkolnej. Gośćmi biblioteki były również dzieci z oddziału przedszkolnego i uczniowie klasy pierwszej. Najmłodsi okazali się wdzięcznymi słuchaczami bo z wielkim zainteresowaniem wysłuchały bajek czytanych przez nauczyciela bibliotekarza. W klasach IV-VIII uczniowie czytali na korytarzu. Niektórzy byli tak zaczytani, że nie zauważyli, że przerwa dobiegła końca. Wspólne czytanie z klasą to pokazanie, że razem można więcej i lepiej. Udział w akcji wzięło łącznie 106 przedszkolaków i uczniów z klas I-VIII oraz 20 nauczycieli. Nasz wynik to 126 czytelników. Mamy nadzieję, że czytanie stanie się codziennym nawykiem nie tylko naszych uczniów, bo jak powiedziała Wisława Szymborska „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”. Wszystkim uczestnikom, propagatorom i zaangażowanym w organizację i przebieg akcji składamy serdeczne podziękowania, zachęcając do czytania książek nie tylko podczas bicia rekordu.

#przerwanaczytanie